Pokyny před odjezdem

Pokyny účastníkům Sportovní akademie MAPETO na Pastvinské přehradě

Vážení rodiče, děvčata a chlapci!

Přihlásili jste se na týdenní setkání sportovně založených chlapců a dívek v krásném prostředí Pastvinské přehrady.
V třetím červencovém týdnu tak vyměníte pohodlí svých domovů za ubytování ve sportovním středisku UP Olomouc a prázdninové lenošení za získávání odvahy, síly, vytrvalosti, dovedností a zkušeností v méně tradičních sportech v přírodě.
Prázdniny se blíží, a k těm již tradičně patří „Sportovní akademie MAPETO“. Tým instruktorů již pilně pracuje a opět pro vás připravuje vysoce nadstandardní obsahovou a odbornou náplň celého týdne.

Všichni, kteří jste obdrželi tyto pokyny, jste se závazně přihlásili a zaplatili celou částku nebo její část. (Kdo opomněl, učiňte tak, prosím, obratem). Ty z vás, kteří neuhradili prozatím celou částku, prosíme o doplatek do 30. 6. 2018
na č. ú. 27-8747080287/0100

A nyní technické záležitosti:

Termín:       21. – 27. 7. 2018 (sobota – pátek)
Ubytování:  Sportovní a výcvikové středisko Univerzity Palackého Olomouc na Pastvinské přehradě.
Cena:           Kč 4.290,- (možnost uplatnění slevy).

V ceně je zahrnuto ubytování, plná penze (strava 4x denně, pitný režim), využívání sportovišť a sportovního náčiní a nářadí, táborové triko MAPETO, doprava zavazadel, pro zájemce sauna, ostatní poplatky a náklady (pronájmy sportovní vybavení a prostor, střelivo, ceny pro nejlepší Mapeťáky, nákup sportovního materiálu, smlouvy, odvody, aj.).

Prosba: Máte-li možnost zprostředkování jakékoliv sponzorské pomoci, finanční příspěvek, drobné předměty použitelné jako ceny pro účastníky, materiální vybavení atd., budeme rádi. V kladném případě nás prosím kontaktujte. Děkujeme.

Náplň činnosti:

Děti se budou moci seznámit se základy vodní turistiky (kánoe, kajak), sportovní střelby, podle věku absolvují různě náročný cykloturistický výlet s nouzovým přespáním a přípravou jídla v přírodě. Seznámí se s lezením, softbalem, dalšími tradičními (tenis, fotbal, basketbal, stolní tenis, …) i netradičními (florbal, frisbee, box, pétanque, baseball, lakros, rogaining, badminton, double disccourt, spinlader …) sporty, činnostmi, soutěžemi a hrami.

Důležité: Přikládáme posudek o zdravotní způsobilosti dítěte, který nám dle zákona musíte odevzdat v den odjezdu dítěte (můžete mít i jiný formulář).

Stravování:  Začínáme večeří v sobotu 21. července na přespání v přírodě,
končíme obědem v pátek 27. července.

Co s sebou:

a) nabalit na kolo – nejnutnější věci pro noční přespání (igelit, karimatku, spací pytel), náhradní věci pro případ promoknutí, pláštěnku, pití, průkaz ZP, osobní léky, plavky, pružinu s háčky pro připevnění věcí na nosič.

Kolo musí odpovídat bezpečnosti silničního provozu, s nosičem a základní výbavou pro údržbu (hustilka, lepení, zámek). Ze zkušeností doporučujeme náhradní duši a kontrolu technického stavu kola před odjezdem! Povinná je cyklistická přilba!!!

b) k přepravě bagáže autem – běžné věci denní potřeby, sportovní oblečení, poznámkový blok, tužku event. fixy, kdo chce, může si vzít drobné sportovní vybavení (pálky na stolní tenis, tenisovou raketu, in-line brusle,…), baterku.

Jak pojedeme:

Sejdeme se 21. července v 12:30 hodin v Chocni
u ZŠ Sv. Čecha (u sport. haly), naložíme batohy na auto
a kolem 13. hodiny odjedeme po skupinách na kolech směr noční dobrodružství.

Dobrovolná informační schůzka pro rodiče proběhne v pondělí 25. června 2018
v 16.00 hodin
v Obchodní akademii a SOŠ CR v Chocni, Masarykova ulice 1000.

Všichni instruktoři, kteří se budou o děti starat, jsou absolventy vysokých škol, mají tělovýchovné zaměření, příp. jsou kvalifikovaní trenéři.

UPOZORNĚNÍ
pro účastníky, kteří se nebudou moci z jakýchkoliv důvodů akce zúčastnit: při vracení zaplacené finanční částky se musíme řídit námi podepsanou smlouvou s provozovatelem zařízení o stornopoplatcích – dle doby odhlášení (podrobnosti na schůzce), odečíst náklady na Mapeťácké triko, které vám již zůstane (Kč 200,-) a výdaje na pokrytí administrativních a organizačních záležitostí (Kč 300,-). Jestliže účastník opustí tábor z jakéhokoliv důvodu předčasně, např. kázeňského (ještě se to nestalo), nemá právo na vrácení účastnického poplatku.

V případě krajně nepříznivého počasí při návratu z  Pastvin dáváme možnost rodičům (po předchozí tel. domluvě), děti individuálně odvézt, jinak je samozřejmě bezpečně dopravíme. Předpokládaný návrat kolem 16. hodiny k OA a SOŠ CR v Chocni.

Veškeré dotazy, žádosti, sdělení či změny hlaste co nejdříve !!!

Pěkný konec školního roku, hezké počasí a dobrou náladu na prázdniny všem přeje za organizátory Sportovní akademie MAPETO

Mgr. Tomáš Bek
Tel.: 605 160 928
e-mail: bek.tom@seznam.cz