MAPETO 2021 v tradičním termínu

Termín: 17.7. – 23.7. Dále již s přihláškou neváhejte.

Pokud se akce neuskuteční z důvodu Covid19, bude přihlášeným účastníkům vrácena uhrazená částka v plné výši.

MAPETO bude!

Sportovní akademii MAPETO uskutečníme ve vyhlášeném termínu.
Vzhledem ke skutečnosti, že se podmínky pro pořádání táborů nejspíše budou ještě upravovat, budou podrobné informace k táboru k dispozici začátkem července.

DVD MAPETO 2019

DVD z tábora je na světě!

Pokud jste si ho neobjednali při vyhlášení a máte o něj zájem, kontaktujte mě.

Petr

Záměna spacáku

Po táboře zřejmě došlo k záměně spacáků vzhledem ke stejnému obalu. Prohlédněte prosím spacáky, jestli ten který máte doma, je skutečně ten váš.

Ozvěte se Tomášovi nebo Petrovi.

Petr

Ztráty a nálezy

Letos se na MAPETU našlo:
- 1x florbalka
- 1x cyklistická přilba
- 1x pláštěnka

Letos se na MAPETU ztratilo:
- 1x oranžové mapeťácké tričko
- 1x žluté mapeťácké tričko

Tak komu něco chybí, nebo má něco navíc,ozvěte se.

Petr

Schůzka s rodiči

V pondělí 24. června 2019 v 16.00 hodin proběhne dobrovolná schůzka s rodiči přihlášených dětí. Sejdeme se na Obchodní akademii a SOŠ CR v Chocni, Masarykova ulice 1000. Jestliže jste z větší vzdálenosti rádi vaše dotazy zodpovíme i telefonicky. Proto se nebojte zeptat. 

MAPETO po dvacáté čtvrté

Termín pro letošní MAPETO už je jasný, pomalu se rozbíhají přípravy a vy už se můžete přihlašovat.

Těšíme se na vás!

Sportovní akademie Mapeto po dvacáté třetí, letos s mezinárodním nádechem

Je krásný sobotní podvečer 21. července a na čtyřech různých místech našeho kraje sesedá po třech hodinách cyklistického přesunu z kol na 60 sportovně založených dívek a chlapců z různých koutů ČR, ale i zahraničí. Choceň, Vysoké Mýto, Česká Třebová, Pardubice, Vamberk, Letohrad, Žamberk, odlehlejší města, například Praha, Trutnov, Veselí na Moravě, Uherské Hradiště, tisíce kilometrů vzdálené kouty – japonská Fukuoka a americký Linnfield ve státě Massachusetts, to jsou místa, odkud přijeli a nyní se představují svým novým kamarádům. První noc pod širákem a zítra ráno znovu nabalí kola, aby ukrojili další porci kilometrů a před obědem se všichni setkali na Pastvinské přehradě, kde program začne doopravdy. Je jim 9 – 15 let a mají mnoho společného – snahu, bojovnost, odhodlanost, hravost, trochu zvědavosti, ale hlavně chuť učit se a poznávat. To vše zabaleno do sportovního hávu, pod vedením deseti zkušených instruktorů a pod osobní záštitou hejtmana Pardubického kraje, pana Martina Netolického.

Mohou být ve svém živlu, protože je pro ně připraveno seznámení s méně tradičními, leč lákavými sporty, tréninky, soutěže, turnaje, hry, výběrové aktivity i volnočasové sportování. A jaké že sporty byly letos na pořadu? Pro Mapeto tradiční – kanoe, kajaky, lanové dráhy, skalní lezení, rogaining, duatlon, softbal, florbal, sportovní střelba, pétanque, stolní tenis. Doplňkové – tenis, frisbee, volejbal, box, bad a speedminton, spinladder a letos snad nejoblíbenější paddelboardy. Ti nejstarší si mohli vyzkoušet i potápění s kompletním potápěčským vybavením. Pro upevnění týmového ducha absolvovali všichni účastníci i celou řadu kolektivních soutěží v rámci soutěže družstev Rallye Pastviny.

A jak vše dopadlo? To viděla víc než stovka rodičů při vyhlašování výsledků u Obchodní akademie v Chocni, kam se unavení, avšak spokojení mladí sportovci na kolech poslední den přesunuli. Nejlepší obdrželi poháry, medaile a hodnotné věcné ceny, ale jednoznačnými vítězi se stali všichni, kteří tento náročný týden absolvovali.
S japonskými a americkými účastníky jsme se rozloučili předáním upomínkových skleněných plaket, hned druhý den odlétali se svými rodiči do svých domovů. Bylo hezké po celý týden sledovat postupné sbližování dětí z tří různých kontinentů, ze zemí se zcela odlišnou kulturou, tradicemi a hlavně jazykem. Všichni jsme se přesvědčili, že sport a přátelství pomáhá všechny rozdíly rychle smazat. A když devítiletá Sakurako, k překvapení všech, vytáhla na rozloučenou z pouzdra housličky a bravurně předvedla Concerto A minor J. Accolaye, za bouřlivého potlesku všech jsme si uvědomili, že stejné kouzlo má nejen sport, ale i hudba.

Všem Mapeťákům gratulujeme a těšíme se na shledání příští rok!

Za podporu Sportovní akademie Mapeto děkujeme i všem, kteří se na jejím úspěšném průběhu podíleli sponzorsky. Zvláštní poděkování patří hejtmanovi Pardubického kraje, panu Martinu Netolickému, který nad celou akcí převzal osobní záštitu.

Za tým instruktorů – Mgr. Tomáš Bek

Speciální nabídka

Pro děti 7 – 10 let možnost celodenního programu v anglickém jazyce spolu s účastníky z Japonska (nutné alespoň základní jazykové znalosti AJ).