Speciální nabídka

Pro děti 7 – 10 let možnost celodenního programu v anglickém jazyce spolu s účastníky z Japonska (nutné alespoň základní jazykové znalosti AJ).

Poslední volná místa na MAPETU

Ještě stále jsou volná místa na táboře. Rád sportuješ? Neváhej a přihlas se.

Informační schůzka pro rodiče

Informační schůzka pro rodiče z okolí proběhne v pondělí 20. června 2016 v 16 hodin v Obchodní akademii v Chocni, ul. T. G. Masaryka. Schůzka je dobrovolná.

Neváhejte a přihlaste se

Milí Mapeťáci,

letošní, již 21. ročník Sportovní akademie Mapeto se uskuteční 16. – 22. července. Přihlásit se můžete zde na těchto stránkách.

Těšíme se na vás!
Váš Mapeto team.

Přání

Veselé Vánoce, vše nejlepší, hodně zdraví, sportovních a studijních úspěchů v roce 2018 přeje, a v létě na setkání se těší, Váš Mapeto team.

Informační schůzka

Dobrovolná informační schůzka pro rodiče se koná ve čtvrtek 25. června 2015 v 16.00 hodin v Obchodní akademii a SOŠ CR v Chocni, Masarykova ulice 1000.

Zde budou také předávána mapeťácká trika, ve kterých pojedeme (vzít si je na sebe na cestu!). Účastníkům z větší vzdálenosti budou trika předána při odjezdu.

Mapeto slaví 20 let

Přesně v této době před dvaceti lety se v hlavách tří kolegů tělocvikářů – MArtina (Skočílka), PEpíka (Kvapila) a TOmáše (Beka) zrodil nápad upořádat pro děti, které nechtěly trávit prázdniny jen pasivně, také něco navíc, než co předepisovaly osnovy školní tělesné výchovy. Začínající sportovci nebo jen šikovní jednotlivci bez jakýchkoliv sportovních zkušeností si mohli v rámci týdenního sportovního prázdninového setkání vyzkoušet, mimo jiné, tehdy málo dostupné adrenalinové aktivity – slaňovali jsme, stavěli lanové dráhy, půjčovali si kompletní vybavení na vodní turistiku, sami si vyráběli celou řadu netradičních sportovních pomůcek… Čas se nezastavil a nebylo snad sportu, který by se v naší nabídce dětem, dále již ve Sportovní akademii Mapeto, neobjevil.

Více než tisíc dětí nejen z Choceňska a Vysokomýtska, ale i z mnoha dalších míst z celé České republiky (zúčastnili se i děti ze Švýcarska, USA, Japonska, či Jihoafrické republiky) si vyzkoušely kanoe, kajaky, duo a triatlony, dodnes velice oblíbený letní biatlon, finské stezky, nejrůznější varianty orientačních běhů, střelby ze sportovních pistolí, vzduchovek i malorážek, paintball, golfové trenažéry, svahové tříkolky, koloběžky, in-line brusle, trampolíny, horolezecké stěny, lanové překážky, skalní lezení, lakros, baseball, florbal, badminton, či novější speedminton, celou řadu turnajů, soutěží, ale i kvízů a vědomostních úkolů. Snažili jsme se oživovat i dnes již trochu zapomenuté aktivity, jako je noční bivakování a pobyt v přírodě, chůze na chůdách, gorodky, úpolové a bojové sporty, pétangue, frisbee, jízdu na koních, potápění a vymýšleli si celou řadu vlastních disciplín nejen pro místní olympiádu, ale i pro netradiční rozcvičení, celotýdenní soutěže jednotlivců Supermapeťák i soutěže družstev Rallye Pastviny. Uvádět všechny další tradiční sporty, které dotvářely a dodnes dotvářejí kolorit celého týdne, je, myslím, zbytečné. Právě krásné prostředí Pastvinské přehrady se stalo místem, kde jsme všech dvacet ročníků, i když zpočátku v různých zařízeních, absolvovali. Již po dlouhou dobu je zde naším zázemím jedno z nejmodernějších sportovních center, které provozuje UP Olomouc.

Těší nás také, že jsme měli tu čest pracovat se sportovci na úplném začátku jejich sportovní kariéry, která v několika případech (cyklistika, lehká atletika, tenis, košíková, beach volejbal, fotbal, běžecké lyžování) dosáhla až do reprezentace našeho státu.

Srovnávat zázemí, sportovní vybavení nebo obsahovou náplň v počátcích našeho snažení a nyní jde jen těžko. Co však srovnávat lze, je snaha všech účastníků, bojovnost, čestnost, dobrá nálada, kamarádství a fair-play.

Letošní, jubilejní ročník se uskuteční v termínu 18. – 24.7.

20let Mapeta

Milí Mapeťáci,

do roku 20. výročí vzniku Sportovní akademie Mapeto Vám všem přejeme mnoho zdraví, sportovních a osobních úspěchů. Těšíme se na setkání  18. – 24. 7. 2015. Ve vlastním zájmu se přihlaste co nejdříve! Váš Mapetoteam

Schůzka s rodiči

Schůzka s rodiči proběhne ve středu 25. června 2014 v 16:00 hodin v budově Obchodní akademie Choceň, ul. T. G. Masaryka 1000. Na schůzce vám rádi zodpovíme všechny dotazy ohledně blížícího se tábora MAPETO. Budou k vyzvednutí trička v barvách, které si loňští účastníci vybrali. Schůzka je dobrovolná.

Za Mapeto team Petr Drvota